KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12422020
nr 1242 2020
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 27/40. Motivet: 61x43 cm
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 18 mars 2019
kl 20:47:24
2.000 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
6
2.400 kr
7
2.800 kr
3.200 kr
3.400 kr
8
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
8
3.800 kr
4.000 kr
9
4.200 kr
4.600 kr
10
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
10
4.800 kr
5.000 kr
10
5.200 kr
18 mar
C Göran Karlsson
Läs mer om C Göran Karlsson